Věděli jste? Holčičky už od tří let trpí gynekologickými problémy!

Sama víte, že pokud se něco tam dole něco děje, léčba je obtížná, nepříjemná a bolestivá. Pokud se v mladém věku zanedbá a dochází často k recidivě, může to mít dalekosáhlé důsledky.

holčička na pláži

Dětské příznaky

Většinou se ve všem podobají těm dospěláckým. Takže jde o pálení, svědění, výtoky. Dcerka má problémy s močením. Kojenci mají velmi citlivé genitálie. Zdrojem nákazy bývají bakterie a viry.

Děvčátka např. v pozdějším věku, když se na ně maminky už spoléhají, nedodržují osobní hygienu tak, jak by měly. Děvčátkům se do pochvy může něco dostat na pískovišti nebo v dětském bazénu, nebo jen ze šatů. Ani prací prostředek není bez viny.

Návštěva pediatra či domácí léčba pomocí mastiček řeší pouze vnější příznaky, ne samotný problém. Pokud se u dcerky objeví výtok ještě před tím, než dovrší osmý rok, je důležité zajít za pediatrem. Rozhodně se nesnažte dcerku léčit babiččiny recepty. I když jste to už dávno udělali, musíte zkontrolovat její vnější genitálie. Prohlédnout si, v jakém stádiu je její nemoc, kterou jste i vy zanedbali

Dětský gynekolog

Pokud se s dcerkou chystáte na vyšetření u dětského gynekologa, je dobré se předem připravit na to, co se bude dít. Dětští gynekologové používají samozřejmě jiné nástroje než při vyšetřování dospělých žen, ale i tak to není příjemná zkušenost.
holčička s traktorem

Jaké problémy řeší dětští gynekologové?

Jednou z nejčastějších obtíží, se kterými se maminky malých dívek na dětského gynekologa obracejí, je výtok. V období puberty se u dospívajících dívek začíná objevovat přirozená sekrece z pochvy. Výtok u mladšího děvčátka je však znakem onemocnění.

Prevence?

Dívky by se měly mýt každý den minimálně jednou, ideální je mýt se dvakrát pod sprchou. Parfémovaná mýdla a sprchové gely nejsou vhodné, protože narušují přirozené prostředí pochvy. Maminky by měly dbát na důkladnou intimní hygienu své dcerky. A pokud se vám cokoliv nezdá, raději se se svými obavami obraťte na lékaře.

Věděli jste? Holčičky už od tří let trpí gynekologickými problémy!
4.3 (86.67%)3